فاصله خود را از فرد مهاجم حفظ کنید.

در هر درگیری باید حداقل فاصله را از حریف حفظ کنید. به این ترتیب اگر حریف شما سلاح سرد داشته باشد برای دفاع از خود فرصت کافی خواهید داشت. یک قانون ساده وجود دارد اگر حریف شما بخواهد به شما ضربه بزند باید به اندازه کافی به شما نزدیک باشد. و اگر از دسترس آنها خارج باشید به این معناست که آنها نمی توانند به شما ضربه بزنند. سعی کنید حتی اگر نمی توانید به طور کامل از دسترس او خارج شوید سعی کنید به گونه ای قرار گیرید که حداقل از یک دست او در امان باشید مثلاً می توانید به جای اینکه در مقابل او قرار گیرید سعی کنید کنار او قرار گیرید در حالیکه شما با هر دو دست به او مسلط هستید. به خاطر داشته باشید آنها می توانند در مقابل خودشان یک مانع باشند. دستان خود را بالا بگیرید. به هر حال سعی کنید بین خود و حریف چیزی حائل نمایید.

هر از چند گاهی به حریف خود نزدیک شوید و با دستان خود به حریم او نفوذ کنید هر کسی در چنین حالتی احساس ناراحتی و استرس می کند و در این هنگام اگر از نظر قدرت بدنی برتری داشته باشید می توانید مانع از ضربه خوردن با سلاح سرد شوید برای جلوگیری از چاقو خوردن همانطور که نباید خیلی نزدیک شوید نباید هم خیلی دور شوید. چون اگر به اندازه کافی نزدیک باشید راخت تر می توانید چاقو یا پنجه بکس او را کنترل کنید. بهترین مقعیت فاصله گرفتن به اندازه یک دست است.

خونسرد باشید.

تا جاییکه می توانید خونسرد و آرام باشید و نفس عمیق بکشید. هر چه آرام تر باشید تمرکز بیشتری خواهید داشت و ضربه زدن به شما سخت تر می شود و احتمال مصدومیت شما کمتر خواهد بود.

حرکات حریف خود را زیر نظر داشته باشید.

حرکات و جابجایی های حریف خود را مد نظر داشته باشید. ضربه زدن و باز کردن گارد باعث به حریف کمک می کند او راحتتر بتواند به شما آسیب برساند. بنابراین روی حرکات او تمرکز کنید تا وقتی حمله کرد نقاط آسیب پذیر او در دستان شما قرار خواهد گرفت و می توانید با کمترین انرژی بیشترین نتیجه را بگیرید.

برای  دفاع از خود همیشه آماده فرار باشید

به خاطر داشته باشید برای دفاع از خود نمی توانید همیشه مبارزه کنید گاهی هم لازم است که از معرکه فرار کنید، زمانی فرا می رسد که با عده ای افراد سبک مغز و شرور مواجه می شوید یا فردی که مقابل شماست قدرت بدنی بسیار بیشتری دارد. در چنین شرایطی مبارزه کردن کار عاقلانه ای که نیست باید بگویم کار احمقانه ای است. در این چنین وضعیتی باید به سمت جمعیت، جاهای روشن (شب هنگام ) و مکان هایی که مهاجمان کمتر بتوانند اقدام خصمانه ای علیه شما انجام دهند فرار کنید. از هر مانعی که می توانید استفاده کنید از سطل زباله گرفته تا خودرو ها و اتوبوس ها استفاده کنید تا بتوانید بین خود و آنها فاصله بیندازید. و فرصت بیشتری برای فرار داشته باشید. از معابر باریک برای فرار کردن استفاده کنید بین خودرو ها، معابر باریک، راه پله ها استفاده کنید برای دور شدن مناسب هستند بالا رفتن از پله ها برای مبارزه کردن و فرار کردن بسیار مناسب هستند مطمئن باشید که وارد یک مسیر بن بست نمی شوید. وقتی جمعیت زیادی در برابر شما هستند و به سمت شما حمله ور می شوند هیچ راهی ندارید جز اینکه از مسیر های باریک فرار کنید و در عین حال مبارزه کنید. و چون باید انرژی زیادی صرف کنید احتمال اینکه شکست بخورید بیشتر می شود

.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic